Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı: Türkiye Bursları (14.05.2012)

DUYURU
(14 Mayıs 2012)

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı: Türkiye Bursları*

Türkiye Cumhuriyeti tarafından ülkemizde yüksek öğrenim görecek uluslararası öğrencilere tahsis edilen burslar, 2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren Türkiye Bursları markası adı altında yeniden yapılandırılarak çeşitlendirilmiştir.

Aday uluslararası öğrencilerden başvuru alma işlemleri, www.turkiyeburslari.org, www.trscholarships.org ve www.turkiyeburslari.gov.tr internet adresleri üzerinden 20 Nisan 2012 tarihinden itibaren başlamış bulunmaktadır.

01 Haziran 2012 tarihine kadar başvuru alma işlemleri devam edecek olan Türkiye Burslarının tanıtım çalışmaları yurtiçi ve yurtdışında muhtelif şekillerde devam etmektedir. Tanıtım çalışmaları kapsamında reklam filmi ile internet banner’leri hazırlanmıştır. Tanıtım-yönlendirme banner’larına ve reklam filmine http://www.ytb.gov.tr/bursbanner/ internet adresinden ulaşılabilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

* Bu duyuru, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının talebi üzerine yapılmıştır. 
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması