ÖSYM Avukat Alımı Başvuru Sonuçları ve Sözlü Sınavı Hakkında (11.12.2015)

BASIN DUYURUSU
(11 Aralık 2015)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi
Avukat Alımı Başvuru Sonuçları ve Sözlü Sınavı Hakkında Bilgilendirme

Başkanlığımızda istihdam edilmek üzere, 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 6 ncı maddesine istinaden ÖSYM, Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre münhal bulunan (2) adet Avukat alımı için yapılacak sözlü giriş sınavına, başvuran adaylar arasında yapılan değerlendirme sonucunda ilk 10 aday en yüksek puan (KPSSP3: 89,57298) en düşük puan (KPSSP3: 85,38355) aralığında sıralanmıştır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların, https://sonuc.osym.gov.tr adresinden sözlü sınav tarih ve saatlerini içeren sonuç belgesini alarak ÖSYM Başkanlığı Bilkent/Ankara adresinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

 

İlgililere saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 Avukat Alımı Başvuru Sonuçları
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması