2012-YÇS Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması (29.08.2012)

BASIN DUYURUSU 
 (29 Ağustos 2012)

2012 Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin
Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS):

Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavının (2012-YÇS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. 

Sınav sonuçları 29 Ağustos 2012 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM'nin  https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav/yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç/Yerleştirme Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Bir yükseköğretim programına yerleşen adayların kayıt bilgileri için doğrudan yerleştirildikleri yükseköğretim kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 3-10 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde, kayıt için gerekli belgelerini de hazırlayarak başvurmaları gerekmektedir. Bir programa yerleşen adayların kayıt için ilgili Üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları yararlarına olacaktır.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara duyurulur.

                                                                                              ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-YÇS Sonuçları
2012-YÇS Sonuçlarına İlişkin Sayısal BilgilerÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması