2009-YÖS: Basın Duyurusu/Announcement (31.03.2009)

 

BASIN DUYURUSU

(31.03.2009)

 

Please click here to reach the English version of this document.

12 Nisan 2009 tarihinde Merkezimizce uygulanacak olan 2009 Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı’na (YÖS) girecek adayların Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri 27 Mart 2009 tarihinde adayların adreslerine postalanmıştır. Sınava Giriş ve Kimlik belgeleri ellerine geçmeyen adaylardan  sınava Ankara da girecek olanlar bu belgelerini 9 Nisan 2009 tarihinden itibaren ÖSYM  Merkez Büro (ÖSYM Bilkent) veya ÖSYM Ankara Bürosundan (Çetin Emeç Bulvarı 1290.Sokak No:2 Yukarı Öveçler) yeniden edinebilirler. Sınava yurtdışında girecek adaylar ise bu belgelerini  sınavdan önce sınava gireceği merkezdeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliklerinden / Konsolosluklarından edinebilirler.

 

Kamuoyuna duyurulur.

 

Prof. Dr. A. Ünal YARIMAĞAN

Başkan
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması