TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

DUYURU
(8 Ocak 2013)

2010-TUS Sonbahar Dönemi: Hak Sahibi Adaylardan
Alınan Yeni Tercihlere Göre Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2010-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı sonuçları ile ilgili olarak, Ankara 15. İdare Mahkemesi ve Danıştay 8. Dairesinin kararlarını müteakiben Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulunun ortak karar ve talepleri doğrultusunda tercih hakkı olup tercih yapmayan adaylar ile yeniden yapılan değerlendirme sonucu tercih hakkı kazanan adaylardan alınan tercihlere göre yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları 8 Ocak2013 günü saat 16.45'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. 

Adaylara duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Yerleştirme Sonuçları

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması