TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

2010-TUS İlkbahar Dönemi: Değerlendirme ve Tercih İptali

(11.05.2010)

17-18 Nisan 2010 tarihlerinde uygulanan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavlarından, 18 Nisan 2010 Pazar günü yapılan Bilim Sınavının Temel Tıp Bilimleri-1 Testinin B Kitapçığının doğru cevap anahtarında yanlışlık yapıldığı anlaşılmıştır. Bu nedenle  2010 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS-İlkbahar Dönemi) sonuçları iptal edilerek internet sayfamızdan kaldırılmış ve tercih yapma işlemi durdurulmuştur.

Tüm adaylar için değerlendirme yeniden yapılacak ve yeni sınav sonuçları 14.05.2010 tarihine kadar internet sayfamızdan duyurulacaktır.  

Yeni değerlendirme sonucunda tüm adayların puanları değişebileceğinden 11.05.2010 Salı günü saat 14.00’a kadar tercih yapan adayların tercihleri  iptal edilecek, yeni değerlendirme sonuçlarına göre 17-21 Mayıs 2010 tarihleri arasında tüm adaylardan yeniden tercih alınacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

                                                                                              ÖSYM BAŞKANLIĞI

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması