ÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

DUYURU
(21 Ağustos 2015)

2015-ÖSYS Ek Yerleştirme İşlemleri: Tercih Süresi  

21 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’da sona ereceği duyurulan 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme tercih işlemleri, Yükseköğretim Yürütme Kurulu tarafından 23 Ağustos 2015 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır.  

Ek yerleştirme için tercih ücreti 15,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih ücreti, tercih işlemi yapıldıktan sonra yatırılmalıdır. Ek yerleştirme tercih ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 24 Ağustos 2015 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre tamamlandıktan sonra ek yerleştirme ücreti yatırılamayacaktır. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları sistemde kayıtlı tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacaktır. Bankadan ödeme işlemleri resmî iş günlerinde ve mesai saatleri içinde yapılabilecektir.

2015-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur.

 

                                                                                               ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması