KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

Yeni Sayfa 1

ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI'NDAN

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca T.C. Yüksek Seçim Kuruluna ait kadrolara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan KPSS-2007/3 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim ve önlisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadrolar yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan T.C. Yüksek Seçim Kuruluna ait kadrolardan tercih yapabilmek için 10-11 Temmuz 2004 tarihlerinde yapılmış olan 2004-KPSS veya 17 Eylül 2006 tarihinde yapılmış olan 2006-KPSS/2’ye girilmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanının alınmış olması gerekir.

Kılavuzda ortaöğretim mezunları için 2 ve önlisans mezunları için 100 kadro bulunmaktadır.

KPSS-2007/3 Tercih Kılavuzunda yer alan kadrolara önlisans mezunları KPSSP93 ve ortaöğretim mezunları KPSSP94 puanı ile başvurabileceklerdir.

ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacak olan KPSS-2007/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirme için adaylar, 10-13 Mayıs 2007 tarihleri arasında tercihlerini bu Kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapacaklardır. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih yapacak adaylar herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.

KPSS-2007/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM Başkanlığı           

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması