KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

BASIN DUYURUSU

(06 Nisan 2007) 

T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak için Adaylardan Tercih Alınması

T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2007/2 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyindeki sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmek için 10-11 Temmuz 2004 tarihlerinde  yapılmış olan 2004-KPSS veya 01-02 Temmuz 2006 tarihlerinde  yapılmış olan  2006-KPSS/1’e girilmiş ve bu sınavların en az birinden KPSSP3 puanının alınmış olması gerekir.

Kılavuzda 333 adet lisans düzeyinde 4/B sözleşmeli pozisyon bulunmaktadır.

KPSS-2007/2 Tercih ile yapılacak yerleştirme için adaylar, 09-16 Nisan 2007 tarihleri arasında tercihlerini, aynı tarihlerde ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanacak olan Kılavuzda yer alan kurallara göre internet üzerinden kendileri yapabilecekleri gibi, ÖSYM sınav merkezi yöneticiliklerine 3,00 YTL ödemek suretiyle bu yöneticiliklerden de ÖSYM’ye internetle gönderebileceklerdir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliklerinin adresleri ÖSYM’nin internet sitesinde yer alacaktır.

KPSS-2007/2 Tercih ile yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların KPSS-2007/2 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Basınımıza saygıyla duyurulur.Prof. Dr. Ünal Yarımağan

Başkan

 

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması