Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye 7) Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Taslağı: Görüş ve Öneriler (27.02.2024)

DUYURU
(27 Şubat 2024)

Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye 7) Ulusal Meslek Standardı ve
Ulusal Yeterlilik Taslağı: Görüş ve Öneriler

Başkanlığımızın Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile yaptığı protokol kapsamında Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye7) ulusal meslek standardı güncellenmekte olup güncel ulusal meslek standardına uygun olarak Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye 7) ulusal yeterlilik taslağı hazırlanmaktadır. Bu kapsamda ilgili ulusal meslek standardı revizyonu ve meslek ulusal yeterlilik taslağına ilişkin kişi, kurum ve kuruluşlardan alınacak görüş ve önerilere ihtiyaç duyulmaktadır.

Görüş vermek isteyen kişi, kurum ve kuruluşlar; aşağıdaki bağlantılarda yer alan dokümanlara yönelik görüş ve değerlendirmelerini ekli formlara işleyerek 11/03/2024 tarihine kadar ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No: 4D 06800 Çankaya/ANKARA adresine posta yoluyla veya osyma@osym.gov.tr adresine e-posta yoluyla iletebilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye 7) ulusal meslek standardı

Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı (Seviye 7) ulusal yeterlilik taslağı

Standart görüş bildirim formu

Yeterlilik görüş bildirim formu

 ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması