Yükseköğretim Kurumları Sınavı

DUYURU
(12 Temmuz 2023) 

2023-YKS: Okul Birincisi Olan Adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki Okul Birinciliği Bilgilerini Kontrol Etmeleri

Ortaöğretim kurumlarının 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı okul birinciliği bilgisi, 2023-YKS yerleştirme işlemlerinde kullanılmak üzere MEB e-okul sisteminden 11 Temmuz 2023 tarihinde elektronik ortamda alınarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine aktarılmıştır.

2022-2023 eğitim ve öğretim yılında okul birincisi olan adayların bu bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinden 12-25 Temmuz 2023 tarihleri arasında kontrol etmeleri; okul birinciliği bilgisinde eksiklik veya hata olan adayların 25 Temmuz 2023 tarihinde saat 16.00’ya kadar MEB e-okul sisteminde gereken düzeltmeleri yaptırmış olmaları gerekmektedir. Bu süre tamamlandıktan sonra okul birinciliği bilgisinde düzeltme/değişiklik yapılamayacaktır. Adayların bireysel olarak veya ortaöğretim kurumlarının doğrudan Başkanlığımıza yapacakları değişiklik/düzeltme talepleri kabul edilmeyecektir. 

2022-2023 eğitim ve öğretim yılında okul birincisi olan 2023-YKS adaylarına önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması