ÖSYM'den 'Türk dünyası ziyaretleri' (16.10.2019)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ve beraberindekiler, "Türk dünyası ziyaretleri" kapsamında Özbekistan ve Kırgızistan'da temaslarda bulundu.

osym-baskani-ziyaret1_16102019.jpg

ÖSYM yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Aygün ve beraberindeki heyet, geçen hafta gerçekleştirilen "Türk dünyası ziyaretleri"ne Özbekistan'dan başladı.

Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er ile görüşen Aygün, daha sonra ÖSYM Başkanlığını model alarak Taşkent'te kurulan Özbekistan Devlet Test Merkezine geçti.

Ziyarette iş birliği ve güç birliğini arttıracak projeler üzerinde protokol oluşturulması kararlaştırıldı.

ÖSYM heyeti, ayrıca Özbekistan Milli Üniversitesi ve Şarkşinaslık Enstitüsünü ziyaret etti.

osym-baskani-ziyaret2_16102019.jpg
osym-baskani-ziyaret3_16102019.jpg

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ile iş birliği devam edecek

Özbekistan'daki temaslarının ardından Kırgızistan'a giden Aygün, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat ile görüştü.

Ardından Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesine ziyarette bulunan Aygün, burada üniversiteyle yürütülen protokolün de güncellendiğini bildirdi.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü ve ÖSYM Bişkek Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Sebahattin Balcı'ya ev sahipliği ve yakın ilgisi için teşekkür eden Aygün, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

osym-baskani-ziyaret4_16102019.jpgÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması