2013-TUS ve 2013-DUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme İşlemi:Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması (22.02.2016)

DUYURU
(22 Şubat 2016)

2013-TUS ve 2013-DUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme İşlemi:
Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2013-TUS ve 2013-DUS İlkbahar Dönemi Sınavlarına ilişkin Ankara İdare Mahkemelerince alınan kararların uygulanmasını teminen 13 Ocak 2016 tarihli duyurumuz doğrultusunda yapılan yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları 22 Şubat 2016 günü saat 17:00’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır. 

2013-TUS ve 2013-DUS İlkbahar Dönemi yerleştirme sonuçları, bu yerleştirme için tercihlerini güncelleyen adaylar için açılacaktır. Bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih bildiriminde bulunmayan, tercihlerini güncellemeyen adaylara sonuç açıklanmayacaktır.

Bu yerleştirmede yerleşen adayların, yerleştirme sonucunu kabul ettiklerine dair yazılı beyanlarını 4 Mart 2016 tarihine kadar Ek’te sunulan dilekçe örneği ile Merkezimize bildirmeleri zorunludur. Bu tarihten sonra Merkezimize ulaşan dilekçeler işleme alınmayacak ve bu adayların yerleştirme sonucunu istemedikleri kabul edilerek işlem yapılacaktır. Belirtilen tarihe kadar yazılı beyanlarını göndermeyen adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır. Bu yerleştirme sonucunu kabul eden adaylara ilişkin bilgiler ilgili kurumlara iletilecektir. 3. Yerleştirme sonucu ilk yerleştiği kuruma tekrar yerleşen adayların dilekçe göndermeleri gerekmemektedir. İlk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan, bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebileceklerdir.

2016-TUS İlkbahar Dönemi veya 2016-DUS için başvurusu bulunan adayların, yerleştirme sonucunu kabul etme durumlarına göre, başvuru bilgileri arasında yer alan “Uzmanlık Öğrenciliği Durumu” bilgisini güncellemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2013-TUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme Sonuçları
2013-DUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme Sonuçları

2013-TUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler
2013-DUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

2013-TUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme ile İlgili Dilekçe
2013-DUS İlkbahar Dönemi 3. Yerleştirme ile İlgili Dilekçe
 

 
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması