2009-ÖSYS: Yükseköğretim Programları Rehberi2009 Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) Sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihlerinizi belirlemenizde size yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu sayfada 2009-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan yükseköğretim programlarında üniversite adı, program adı, puan türü, programın bulunduğu şehir, vb. alanlara göre arama yapabilir, her puan türündeki başarı sıralamanızla, o puan türünden tercih etmek istediğiniz yükseköğretim programına 2008-ÖSYS Sonuçlarına göre en son yerleşen adayın başarı sıralamasını karşılaştırarak tercihlerinizi oluşturabilirsiniz. Rehberlik için hazırlanan sayfaya erişmek için lütfen http://rehberlik.osym.gov.tradresini tıklayınız.
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI

ÖSYM Aday İşlemleri

Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki https://ais.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM AİS Uygulaması Google Play ÖSYM AİS Uygulaması

ÖSYM Görevli İşlemleri

Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki https://gis.osym.gov.tr hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlanmaktadır.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması