ÖSYS: Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi

BASIN DUYURUSU

(21 Temmuz 2011)

2011-Lisans Yerleştirme Sınavları (2011-LYS):

Cevap Kâğıtlarının Elektronik Ortama Aktarılması

18-19 ve 25-26 Haziran 2011 tarihlerinde yapılan 2011-Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2011-LYS) ait cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla erişime açılmıştır.

Sınavlara giren adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Tercih işlemleri 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak, 5 Ağustos 2011 tarihinde sona erecektir. Tercih çalışmalarında, destek almak için ÖSYM’nin Web sitesinden yararlanılabilir: http://rehberlik.osym.gov.tr

Adaylar tercihlerini Başvuru Merkezleri aracılığıyla ya da bireysel olarak internet üzerinden ÖSYM’ye gönderebilirler. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ya da yanlış yapmaktan çekinen adayların Başvuru Merkezlerini kullanmaları önerilmektedir. Bankaya tercih için herhangi bir ücret yatırılmayacaktır. Tercih gönderme süresi uzatılmayacaktır. Bu nedenle adayların:

1. Sonuçlarını öğrendikten sonra tercih edecekleri yükseköğretim programlarını belirlemeleri,

2. Eğer tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla göndereceklerse zamanında Başvuru Merkezine gitmeleri,

3. Tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak göndereceklerin,

“Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.”

uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesini almaları gerekmektedir.

Adaylara duyurulur.

                                                                                  ÖSYM BAŞKANLIĞI