27 Kasım 2014 Perşembe
 Anasayfa  Site Haritası  Arama
2012-2013 Öğretim Yılı Yükseköğretim İstatistikleri

ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ
2012 - 2013 ÖĞRETİM YILI YÜKSEKÖĞRETİM İSTATİSTİKLERİ 

ÖNSÖZ-AÇIKLAMALAR-KISALTMALAR

BÖLÜM 1: ÖZET TABLOLAR

1. ÖĞRENCİ SAYILARI ÖZET TABLOSU
 1. ÖĞRENCİ SAYILARI ÖZET TABLOSU
 2. ÖĞRETİM ELEMANLARI SAYILARI ÖZET TABLOSU
 2. ÖĞRETİM ELEMANLARI SAYILARI ÖZET TABLOSU
 3. EĞİTİM BİRİMLERİNE GÖRE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANLARI SAYILARI
 3. EĞİTİM BİRİMLERİNE GÖRE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANLARI SAYILARI
 4. İLLERE GÖRE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANLARI SAYILARI
 4. İLLERE GÖRE ÖĞRENCİ VE ÖĞRETİM ELEMANLARI SAYILARI
 5. ÖN LİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 5. ÖN LİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 6. YAŞLARA GÖRE 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİ SAYILARI
 6. YAŞLARA GÖRE 2012-2013 ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT OLAN ÖĞRENCİ SAYILARI
 7. YAŞLARA GÖRE 2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ SAYILARI
 7. YAŞLARA GÖRE 2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ SAYILARI
 8. YAŞLARA GÖRE 2011-2012 ÖĞRETİM YILI MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYILARI

8. YAŞLARA GÖRE 2011-2012 ÖĞRETİM YILI MEZUN OLAN ÖĞRENCİ SAYILARI
 9. YAŞLARA GÖRE 2011-2012 ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINDAN ÖN LİSANS DİPLOMASI ALAN ÖĞRENCİ SAYILARI
 9. YAŞLARA GÖRE 2011-2012 ÖĞRETİM YILI LİSANS PROGRAMLARINDAN ÖN LİSANS DİPLOMASI ALAN ÖĞRENCİ SAYILARI

10. ÖĞRETİM ELEMANLARININ AKADEMİK GÖREVLERİNE GÖRE SAYILARI

10. ÖĞRETİM ELEMANLARININ AKADEMİK GÖREVLERİNE GÖRE SAYILARI
 11. ÖĞRETİM ELEMANLARININ STATÜLERİNE GÖRE SAYILARI
 11. ÖĞRETİM ELEMANLARININ STATÜLERİNE GÖRE SAYILARI

BÖLÜM 2: ÖĞRENCİ SAYILARI

12. ÖN LİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 12. ÖN LİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 13. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 13. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 14. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 14. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 15. LİSANS PROGRAMLARINDAN ÖN LİSANS DİPLOMASI ALAN ÖĞRENCİ SAYILARI
 15. LİSANS PROGRAMLARINDAN ÖN LİSANS DİPLOMASI ALAN ÖĞRENCİ SAYILARI

16. ULUSLARARASI STANDART EĞİTİM SINIFLANDIRILMASINA GÖRE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 16. ULUSLARARASI STANDART EĞİTİM SINIFLANDIRILMASINA GÖRE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 17. EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI (FOET 99)
 17. EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI (FOET 99)
 18. ULUSLARARASI STANDART EĞİTİM SINIFLANDIRILMASINA GÖRE ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 18. ULUSLARARASI STANDART EĞİTİM SINIFLANDIRILMASINA GÖRE ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI
 19. EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI (FOET 99)
 19. EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE ÖN LİSANS DÜZEYİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYILARI (FOET 99)

20. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM BİRİMLERİNE GÖRE SAYILARI
 20. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN EĞİTİM BİRİMLERİNE GÖRE SAYILARI
 21. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN UYRUKLARINA GÖRE SAYILARI
 21. YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN UYRUKLARINA GÖRE SAYILARI
 22. ENSTİTÜLERE GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI
 22. ENSTİTÜLERE GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI
 23. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI
 23. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI (ÜNİVERSİTELER)
 23. ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI (DİĞER EĞİTİM KURUMLARI)
 24. EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI (FOET 99)
 24. EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ SAYILARI (FOET 99)
 25. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN EĞİTİM BİRİMLERİNE GÖRE SAYILARI
 25. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN EĞİTİM BİRİMLERİNE GÖRE SAYILARI
 26. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 26. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI (ÜNİVERSİTELER)
 26. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI (DİĞER EĞİTİM KURUMLARI)
 27. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 27. TIPTA UZMANLIK TÜZÜĞÜNE GÖRE İHTİSAS YAPANLARIN EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)

BÖLÜM 3: ÖĞRETİM ELEMANLARI

28. ÖĞRETİM ELEMANLARININ AKADEMİK GÖREVLERİNE GÖRE SAYILARI
 28. ÖĞRETİM ELEMANLARININ AKADEMİK GÖREVLERİNE GÖRE SAYILARI
 29. LİSANS EĞİTİMİ VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 29. LİSANS EĞİTİMİ VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 30. LİSANS EĞİTİMİ VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANALARININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 30. LİSANS EĞİTİMİ VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANALARININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 31. ÖN LİSANS EĞİTİM VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 31. ÖN LİSANS EĞİTİM VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 32. ÖN LİSANS EĞİTİMİ VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 32. ÖN LİSANS EĞİTİMİ VEREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 33. ENSTİTÜ VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNDE GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 33. ENSTİTÜ VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNDE GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ ÖĞRETİM ALANLARINA GÖRE SAYILARI
 34. ENSTİTÜ VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNDE GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 34. ENSTİTÜ VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNDE GÖREVLİ ÖĞRETİM ELEMANLARININ EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANLARI SINIFLAMASINA GÖRE SAYILARI (FOET 99)
 35. YABANCI UYRUKLU ÖĞRETİM ELEMANLARININ AKADEMİK GÖREVLERİNE GÖRE SAYILARI
 35. YABANCI UYRUKLU ÖĞRETİM ELEMANLARININ AKADEMİK GÖREVLERİNE GÖRE SAYILARI
 36. ÖĞRETİM ELEMANLARININ STATÜLERİNE GÖRE SAYILARI
 36. ÖĞRETİM ELEMANLARININ STATÜLERİNE GÖRE SAYILARI

Önceki Sayfa Başa Dön Yazıcı Uyumlu Sayfa
© ÖSYM Başkanlığı. Sitenin tamamı için bütün haklar ÖSYM'ye aittir.