TUS: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı

2010-TUS İlkbahar Dönemi: Başvurular

(15.02.2010)

Tıpta uzmanlık eğitimi görmek üzere Sağlık Bakanlığı eğitim hastanelerine, üniversitelerin tıp fakültelerine ve Gülhane Askeri Tıp Fakültesine alınacak adaylar için "2010-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) İlkbahar Dönemi", Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 17 - 18 Nisan 2010 tarihlerinde Ankara'da yapılacaktır.

2010-TUS İlkbahar Dönemine başvuru süresi 15 - 24 Şubat 2010 tarihleri arasındadır. 

Bu sınava başvurma, sınavın uygulanması ve değerlendirilmesi ile yerleştirme işlemlerine ilişkin bilgiler, 2010-TUS İlkbahar Dönemi Kılavuzu'nda (TUS Kılavuzu) yer alacaktır. Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır.

Sınava başvuracak adaylar, 15 Şubat 2010 tarihinden itibaren,  Kılavuz ile başvuru merkezleri adres bilgilerine ÖSYM’nin  http://www.osym.gov.trinternet adresinden ulaşabilirler.

Tıp fakültesi mezunları, tıp dışı meslek mensupları ve sınav tarihine kadar stajyerliğini tamamlamış teğmen, üsteğmen veya yüzbaşı rütbesindeki askeri sağlık personelinin yanı sıra, tıp fakültesi mezunu yabancı uyruklu adaylar da bu sınava başvurabilirler.

2010-TUS İlkbahar Dönemi ile ilgili ayrıntılı bilgi sınav kılavuzunda verilmektedir. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2010-TUS İlkbahar Dönemi adaylarına duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

SINAV TAKVİMİ
ÖSYM MOBİL UYGULAMALARI YENİLENİYOR!

ÖSYM MOBİL

Aday İşlemleri Sistemi Mobil Uygulaması

Adaylarımıza yönelik geliştirilen yeni ÖSYM Mobil uygulaması ile Aday İşlemleri Sistemindeki (https://ais.osym.gov.tr) hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlamaktadır.

ÖSYM MOBİL'e yakında App Store ve Google Play'den erişilebilecektir.

Yakında!

ÖSYM GİS

Görevli İşlemleri Sistemi Mobil Uygulaması

Görevlilerimize yönelik geliştirilen yeni ÖSYM GİS Mobil uygulaması ile Görevli İşlemleri Sistemindeki (https://gis.osym.gov.tr) hizmetlere mobil cihazlardan daha hızlı ve güvenli bir şekilde erişim sağlamaktadır.

ÖSYM GİS'in erken erişim sürümüne App Store ve Google Play'den erişilebilir.

App Store ÖSYM GİS Mobil Uygulaması Google Play ÖSYM GİS Mobil Uygulaması