26 Eylül 2016 Pazartesi
 Anasayfa  Site Haritası  Arama
Sınava Çağrı
 
Adayların belgeleri ÖSYM'de incelenir. Bu incelemede, belgelerin tamam olup olmadığına bakılır. İnceleme sonunda durumları sınava girmeye uygun bulunan adaylar için "Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi" düzenlenir. Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinde adayın sınava gireceği merkez, bina ve salon belirtilir.

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, Ankara'da sınava girecek adaylardan adresleri Türkiye'de olanların adreslerine posta ile gönderilir. Bu belgeyi, Ankara'da sınava girecek adaylardan adresleri Türkiye dışında olanlar, " ÖSYM / Bilkent / Ankara" , Türkiye dışındaki merkezlerde sınava girecekler ise bu ülkelerdeki Türkiye Cumhuriyeti elçiliklerinden, Kılavuzda belirtilen tarihlerde, şahsen başvurarak alırlar. Bu belgeyi şahsen başvurarak almak durumunda olanlardan Ankara'da sınava girecek adayların pasaportlarını, Türkiye dışındaki merkezlerde sınava gireceklerin ise kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekir.

Adaylar, YÖS'e giriş ve ülkelerinden çıkış için izin işlemlerini, ülkelerindeki kurallar uyarınca tamamlamak durumundadırlar. ÖSYM, adayların sınav merkezlerine gidiş ve sınava giriş için izin almaları ya da kendilerine pasaport çıkartılması konularında sorumluluk almaz ve bunların sağlanmasında aracı olmaz.
 

 
Önceki Sayfa Başa Dön Yazıcı Uyumlu Sayfa
© ÖSYM Başkanlığı. Sitenin tamamı için bütün haklar ÖSYM'ye aittir.